• Arctica - gogle narciarskie

  Gogle marki Arctica to doskonały wybór dla uprawiających sporty zimowe, poszukujących produktów o wyjątkowej jakości, modnym wyglądzie i spełniających niezbędne funkcje.

  Marka Arctica to nie tylko funkcjonalność, wytrzymałość i ochrona, ale także podążanie za najnowszymi trendami. Każdy, kto chce prezentować się modnie na stoku, spośród wielu modeli gogli znajdzie takie, które najbardziej będą współgrały z jego upodobaniami. Dostępne są zarówno modele w czerni dla wielbicieli klasyki, jak i w soczystych, neonowych kolorach dla lubiących nowoczesność i odważny styl.

  Każdego sezonu poszerzamy naszą kolekcję o nowe modele. Zachowujemy przy tym sprawdzone wzory, które zdążyły już zyskać aprobatę wielbicieli białego szaleństwa. Stąd wśród naszych gogli narciarskich znajdą Państwo tradycyjne, zawsze popularne formy, jak i nowości z nutą ekstrawagancji.

 • Niezbędne funkcje w oryginalnym projekcie

  Ramki gogli wykonane są z termoplastycznego poliuretanu odpornego na zarysowania i pęknięcia. Wypełnione są dwu lub trzywarstwową antyalergiczną gąbką, która amortyzuje wstrząsy i chroni okolice oczu przed urazami, a także zapewnia idealne dopasowanie do twarzy.

  Najważniejszym elementem są soczewki. Wszystkie modele naszych gogli posiadają system podwójnych szkieł. Poliwęglanowe soczewki zewnętrzne zapewniają komfort widzenia, rozjaśniając i wyostrzając obraz. Wewnętrzne soczewki wykonane z octanu celulozy są trwałe, hipoalergiczne i charakteryzują się przejrzystością. Wszystkie gogle posiadają filtr UV 400, który zapewnia 100% ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

  W kolekcji Arctica znajdują się gogle z soczewkami o różnej przepuszczalności światła: od szkieł przezroczystych (kat. 0) do przyciemnianych (kat. 3). Przy zmiennych warunkach pogodowych zastosowanie mają także gogle z wymiennymi szkłami lub fotochromowe.

Dodatkowe udogodnienia w goglach naraciarskich

 • Istnieje wiele dodatkowych cech gogli narciarskich, które zwiększają komfort ich użytkowania. Przedstawiamy kilka z nich.

  W większości modeli gogli Arctica soczewki pokryte są warstwą lustrzaną. Jest to dodatkowa ochrona dla oczu, ponieważ zwiększa skuteczność odbicia światła słonecznego.

  Mikrowentylacja, czyli drobne otwory znajdujące się na oprawce i soczewkach oraz specjalna powłoka anti-fog to technologie, które poprzez zapobieganie parowaniu szkieł.

  W dbałości o Klientów marka Arctica w asortymencie posiada także gogle, które będą idealnie pasowały na okulary korekcyjne, dzięki temu znoszą ograniczenia w uprawianiu sportu, wynikające z wad wzroku.

 • Poszczególne modele zaopatrzone są w soczewki fotochromowe, które ciemnieją lub rozjaśniają się w reakcji na stopień intensywności promieniowania świetlnego. Dodatkowo filtrują całe spektrum promieniowania UV.

  Do wyboru są także gogle ze szkłem polaryzacyjnym, które blokuje promieniowanie odbite od śniegu, czy lodu, wyostrza kolory i poprawia kontrast widoczności, np. zmieniającej się struktury nawierzchni śnieżnej lub lodowej, przyciemniając miejsca bardzo jasne i rozjaśniając te ciemniejsze.

  Arctica pamięta także o najmłodszych sportowcach. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy kolekcję Arctica Junior z modelami o mniejszych rozmiarach i w wesołych kolorach.